وکیل در تهران

وکیل در ایران

وکیل در ایران چه کسی است ؟

وکیل دادگستری کسی است که دارای مجوز های قانونی لازم از کانون وکلای دادگستری می باشد  و دو سال تمام کارآموزی وکالت را نزد  یک وکیل باتجربه سپری کرده است و باید تا حد زیادی تلاش کند از پیچیده کردن دادرسی اجتناب نماید بنابراین حتی وکیل موظف است از فنون و مهارت هایی که آموخته است برای راهنمایی قاضی استفاده کند و خیلی از مواقع قضات از این راهنمایی استفاده می کنند

مطالب مرتبط: مراحل انحصار وراثت

ویژگی وکیل خوب :

مهم این ویژگی یک وکیل خوب امانت است در واقع وکیل محرم اسرار موکل و امین پی است بنابراین وکیل دادگستری این تعهد اخلاقی حرفه ای را بر عهده دارد که از گفتن مطالب غیر ممکن اجتناب نماید .

وکیل دادگستری باید از اطلاعات و معلومات و دانش حقوقی لازم برخوردار باشد تا بتواند بهترین راهکار را در جهت احقاق حقوق موکل خویش به کار بگیرد.

عقد وکالت بین وکیل و موکل منعقد خواهد شد و این عقد همانند تمام عقود دیگر لازم الاتباع می باشد.

وکیل در امری نمی تواند برای آن امر به دیگری وکالت دهد مگر اینکه صریحا یا به دلالت قراین وکیل در توکیل باشد اگر وکیل که وکالت در توکیل نداشته انجام امری را که در آن وکالت دارد به شخص ثالثی واگذار کند هر یک از وکیل و شخص ثالث در مقابل موکل نسبت به خساراتی که مسبب محسوب می شود مسوول خواهد بود .

مطالب مرتبط: گواهی انحصار وراثت

وکیل در ایران وظیفه وکیل در ایران :

وکیل در ایران همانند وکیل در خارج از کشور تابع قوانین داخلی کشور می باشند و باید به تمامی قوانین و مصوبات جدید و قدیم آگاهی کامل داشته باشد، یک وکیل باید ابتدا دعوای موکل را از هر جهت مورد بررسی قرار دهد و اگر توانایی دفاع از شخص موکل را داشته باشد باید قبول مسولیت نماید متاسفانه امروزه  کمتر دیده می شود که افراد به تحلیل دقیق موضوع حقوقی بپردازند و سعی می کنند ابتدا پرونده را قبول کنند سپس به حلاجی پرونده می پردازند .

هیچ شغلی به اندازه وکالت دادگستری باعث مجادله و روبرویی بین همکاران نمی شود و شایسته است این مجادلات و تلاش ها ضرورتا در جهت کشف واقعیت باشد .

مطالب مرتبط: وکیل انحصار ورثه

تعریف عقد وکالت در قانون مدنی :

وکالت نامه قراردادی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را تعیین می کند تا از طرف او اقدام کند با انعقاد قرارداد وکالت وکیل و مشتری در برابر یکدیگر حقوق و تعهداتی دارند از روابط حقوقی وظایف و مسولیت های متقابل برخوردارند .

در انتخاب وکیل خوب باید دقت نمود زیرا انتخاب وکیل مجرب در انجام پرونده بسیار موثر است و این وکیل است که می تواند نقش به سزایی در امور حقوقی شما داشته باشد .

هزینه وکیل در ایران :

خدمات حقوقی و پرونده های کیفری می تواند هزینه بر باشد بنابراین باید از کلیه هزینه ها و حقوق  خود آگاهی کامل داشته باشید وکیل شما باید بتواند بر آورد دقیق هزینه نماید و بر اساس اطلاعاتی که دارد در همان مشاوره اولیه به شما ارایه دهد.

چه کسانی نیاز به وکیل دارند ؟

امروزه افراد زیادی در خارج از ایران زندگی می کنند و برای امور حقوقی خود به دنبال وکیل در ایران هستند این افراد برای انجام امور حقوقی خود نیاز دارند تا شخصی که آشنایی کافی با قوانین را داشته باشد امور آنها را بر عهده بگیرد و در نتیجه در این شرایطی که برایشان پیش می آید می توانند به وکیل در ایران وکالت دهند .

مطالب مرتبط: وکیل تخلیه

مراحل اعطای وکالت به وکیل در ایران :

هر شخصی که در خارج از کشور زندگی می کند برای امور حقوقی خود به یک وکیل در ایران بخواهد وکالت دهد باید از طریق سامانه ثنا یا  سامانه میخک اقدام نماید .

بهترین وکیل تهران :

افرادی که با پرونده های مختلف بر خورد دارند از دو طریق می توانند به انتخاب وکیل کیفری اقدام نمایند در این زمینه این افراد می توانند به بهترین وکیل تهران مراجعه نمایند و یا یک وکیل متخصص کیفری برای پیشبرد پرونده خود انتخاب نمایند بهترین وکیل تهران از نظر وکیل دفتر وکالت و مشاوره فانوس کسی است که تجربه زیادی داشته باشد اگرچه داشتن دانش حقوقی و مدرک معتبر قانونی یکی از الزامات در این رشته است اما باید بگویم که تجربه در امر وکالت حرف اول و آخر را می زند .

مشاوره با وکیل در ایران :

با توجه به شرایط زندگی امروزی و مشکلات فکری و کاری در دنیای امروز بهترین راه برای رسیدن به حق و حقوق خود قبل از انجام هر کاری ابتدا مشاوره با وکیل در خصوص موضوع شکایت و همچنین انتخاب بهترین وکیل ایران جهت انجام امور حقوقی آشنا به تمام قوانین حقوقی و کیفری می باشد .

مشاوره داشتن با یک وکیل در امر حقوقی و کیفری کمک بسیار شایانی می تواند به موکل بنماید .

تعریف عقد وکالت :

بر طبق ماده ۶۵۶ وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام آن یرنایب خود می نماید .

وکالت عقدی است جایز و رضایی ،ارفاقی و آدمی که به اثر آن اعطای نیابت در امور اعتباری است نه امور مادی .

طبیعت اعطای نمایندگی اقتضا می کند که وکیل واسطه انجام عمل حقوقی و ایجاد تعهد برای موکل باشد و خودعهده دار امری نگردد به همین دلیل قراردادهایی را که شخص به حساب دیگری اما به نام خود معامله می کند و بدین سبب عهده دار تعهدات ناشی از آن می شود .

اگر کسی دیگری را مأمور فروش مالی کند و به او اختیار دهد به هر مبلغ و با هر کس که بخواهد معامله کند اما مبلغ ثابتی را به وی بپردازد رابطه دو طرف تابع وکالت نیست .

هرگاه شخصی دیگری را مأمور انجام عمل مادی کند در صورتی که عقد معوض باشد اجاره اشخاص یا جعاله است و اگر عقد مجانی باشد مشمول ماده ۱۰ قانون مدنی است .

گاه به دلیل وجود مانع در تنظیم سند رسمی قطعی انتقال ، فروشنده به خریدار وکالت تام الاختیار بلاعزل فروش در خصوص ملک خویش اعطا کرده و ثمن معامله را در قبال آن دریافت می کند تا پس از رفع موانع ، خریدار نسبت به انتقال ملک موضوع وکالت به خود یا دیگری اقدام نماید در خصوص ماهیت چنین وکالتی اتفاق نظر وجود ندارد برخی آن را بیع تلقی کرده و برخی دیگر آن را همان وکالت دانسته اند ، همین پراکندگی در رویه قضایی نیز وارد شده است به نظر می رسد که اعطای چنین وکالتی را باید قرینه تعهد موکل به فروش تلقی نمود بنابراین اولا صرف اعطای وکالت بلاعزل موجب انتقال مالکیت نیست چرا که چنین وکالتی دلالت بر تعهد به بیع دارد نه خود بیع ثانیا اگر موکل فوت کند وکیل می تواند به طرفیت ورثه موکل طرح دعوا کرده و الزام آنها به انعقاد بیع را بخواهد، زیرا به فرض اینکه بر اثر فوت وکالت از بین برود ولی تعهد موکل به فروش به قوت خود باقی است ، ثالثا احکام وکالت تا جایی بر وکالت موصوف حکومت دارد که مخالف قصد مشترک طرفین نباشد به عنوان مثال اگر از متن وکالت‌نامه و اوضاع و احوال حاکم بر وکالت نامه ملک را به ثالث را مطالبه نماید زیرا چنانکه شعبه ۲۸ دادگاه تجدید نظر استان طی دادنامه شماره ۱۲۳۰ استدلال نموده است : وکیل اختیار دارد بفروشد یا صلح کند به هر کس و هر قیمت ولو به شخص خود به هر ثمن و هر شرط و ایقاطذکلیه خیارات ولو خیار غبن …) همگی حاکی از این است که موکل کلیه حقوق خود را دریافت کرده است و معقول به نظر نمی رسد کسی حقوق خود را دریافت نکرده باشد و چنین اختیاراتی را به طرف مقابل بدهد.

لزوم توانایی اجرای وکالت :

وکالت باید در امری داده شود که خود موکل بتواند آن را بجا آورد وکیل هم باید کسی باشد که برای انجام آن امر اهلیت داشته باشد .

منظور از توانستن توانایی حقوقی است نه توانایی مادی و مفهوم آن گسترده تر از داشتن اهلیت است به عبارت دیگر موکل علاوه بر اهلیت باید توانایی انجام موضوع وکالت را داشته باشد توضیح آنکه وکالت باید در امری داده شود که خود موکل بتواند آن را بجا آورد . چرا که فاقد شب نمی تواند معطی آن باشد به این معنا که وقتی موکل صلاحیت و اختیار انجام عملی را ندارد نمی تواند وکیل خویش را در این خصوص صاحب اختیار نماید و امری را که خود صلاحیت انجام آن را ندارد که الواسطه انجام دهد. لیکن توانایی مادی شرط صحت وکالت نیست بنابراین شخصی که بیماری جسمی دارد و نمی تواند به مجلس عقد برود می تواند در این خصوص وکیل تعیین نماید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 17 =