دعاوی خانواده

وکیل برای گرفتن طلاق توافقی

وکیل برای طلاق توافقی

آیا داشتن وکیل برای گرفتن طلاق توافقی الزامیست؟

طبق قوانین کشور ایران داشتن وکیل در بحث طلاق الزامی نمی باشد یعنی هر شخصی می تواند پیگیری امور پرونده را خودش به عهده بگیرد اما در بعضی موارد نیازمند حضور و مداخله وکیل می باشیم مثلاً در جایی که شوهر وکالت طلاق به زوجه یا شخص دیگری داده باشد این وکالت برای طلاق می تواند به صورت وکالتنامه طلاق باشد یا شرط ضمن عقد نکاح مندرج در سند رسمی ازدواج در این موارد وجود وکیل پایه یک دادگستری به جهت طی مراحل طلاق الزامی است اما در سایر موارد حتی در بعد عملی نیز بدون داشتن وکیل پروسه طلاق را می توان طی کرد.

طلاق توافقی

فایده داشتن وکیل برای طلاق توافقی چیست؟

یکی از مزایای وکیل برای گرفتن طلاق توافقی ضمن سرعت بخشیدن به کار موجب حفظ حقوق موکل خواهد شد و موکل را از معطلی در دادگاهها و استرس های روحی و روانی و تنشهایی که ممکن است پیش آید دور می کند و اینکه اگر وکیلی بین طرفین انتخاب شود آن شخص بهتر است قبل از اینکه پروسه طلاق را طی کند سعی کند شرایطی را فراهم کند تا زوجین با هم ملاقات داشته باشند و بتوانند آخرین تلاش خود را برای حفظ زندگی مشترک خود داشته باشند البته امروزه با توجه به حجم زیاد پرونده های طلاق این طور به نظر می رسد که تلاشی برای حفظ و نگهداری زندگی مشترک نمی شود.

مطالب بیشتر : وکیل انحصار وراثت 

حضور وکیل برای طلاق توافقی :

همانطور که می دانیم یکی از آسانترین و سریع ترین پرونده ها طلاق توافقی است اما اهل فن می دانند در جایی که توافق زوجین متفاوت و زیاد باشد نیاز به شخص ثالثی است که از اطلاعات حقوقی نیز به طور کامل برخوردار باشد لذا توصیه می شود که حتی الامکان در تمام مراحل از یک وکیل استفاده کنید و انجام مراحل طلاق توافقی توسط وکیل به دلیل آشنا بودن به شعب دادگاه رویه آنها سریع تر خواهد بود.

توصیه دفتر وکالت و مشاوره فانوس به زوجین این است که برای پایان بخشیدن به زندگی مشترک و طلاق توافقی اصلاً عجله نکنند و همیشه برای طلاق و جدایی وقت است.

فایده دیگر داشتن وکیل برای طلاق توافقی :

در هنگام طلاق و جدایی بین برخی از زوجین با توجه به بی اعتمادی که وجود دارد و زوجین بیم آن را دارند که طرف مقابل به اصطلاح سر او را کلاه بگذارد برای جلوگیری از این استرس های روانی و تنش های بیهوده داشتن وکیل برای گرفتن طلاق توافقی بهترین راه حل است.

وکیل طلاق توافقی

وکیل برای گرفتن طلاق توافقی در تهران:

انجام طلاق توافقی در تهران از جله خدمات دفتر وکالت و مشاوره فانوس است و هم چنین انجام مشاوره تلفنی در این خصوص رایگان است و با توجه به اینکه سریع ترین را طلاق طلاق توافقی است انجام آن توسط وکیل متخصص در طلاق توافقی توسط دفتر وکالت و مشاوره فانوس با 14 سال سابقه کار قضایی انجام می پذیرد.

مطالب بیشتر : وکیل مالیات بر ارث 

چرا باید از وکیل طلاق توافقی استفاده کنیم ؟

در صورتی که زوجین قصد شرکت در مراحل اداری طلاق توافقی را ندارند می توانند وکیل طلاق توافقی در تهران داشته باشند تا به جای زوجین در مراحل طلاق حضور پیدا کند فقط بهتر است توجه داشته باشد که اگر وکیل مورد نظر تخصص در امور خانواده نداشته باشد ممکن است طلاق توافقی را پیچیده تر و زمان بر کند

مطالب بیشتر: بهترین وکیل انحصار وراثت

مراحل انجام طلاق برای طلاق توافقی :

برای ثبت هر نوع طلاقی اول باید دادگاه در این خصوص رای صادر کند تا دفاتر طلاق آن را ثبت کنند و این گونه نیست که اگر زن و شوهر توافق بر جدایی داشته باشند کافی است با شناسنامه و کارت ملی مراجعه به دفاتر ثبت طلاق نمایند و ابتدا به ساکن نیاز به صدور رای طلاق توسط دادگاه می باشد سپس زوجین می توانند به دفتر خانه طلاق برای ثبت آن مراجعه نمایند.

نکته : رویه دادگاه های خانواده هر شهر متفاوت است مثلاً کسی که در کرج یا شراز یا تهران اقدام به اخذ طلاق توافقی می نماید با یکدیگر متفاوت هستند.

مدارک لازم برای طلاق توافقی :

عقد نامه یا رونوشت ؛توسط وکیل

شناسنامه زوجین و کپی کارت ملی

آیا دفتر وکالت فانوس از کارآموز وکالت برای انجام پرونده های طلاق استفاده می نماید؟

طبق قوانین کشور ما وکالت در دعاوی طلاق اعم از طلاق توافقی و … در صلاحیت وکیل پایه یک دادگستری است اگرچه در برخی از موسسات حقوقی شاهد این موضوع هستیم که از کسانی استفاده می نمایند که هنوز کارآمنوز هستند و سودای وکالت در سر دارند اما دفتر وکالت و مشاوره حقوقی فانوس تنها یک وکیل دارد و یک موسسه حقوقی نمی باشد و تمامی کارها توسط همان یک وکیل انجام می شود که حدود 14 سال سابقه کار قضایی در خصوص طلاق توافقی و پرونده های خانواده داشته است و این را از طریق برگزاری جلسه مشاوره و انجام قرارداد وکالت نیز خودتان متوجه خواهید شد.

طلاق توافقی

انجام طلاق توسط وکیل برای طلاق توافقی به چه صورت است ؟

قبل از هر چیزی زوجینی که قصد جدایی از یکدیگر دارند و قصد ادامه زندگی مشترک را ندارند با مراجعه به دفتر وکالت و مشاوره حقوقی فانوس و ملاقات با وکیل دفتر وکالت و مشاوره فانوس جلسه ای را برگزار میکنند و وکیل در خصوص توافقات لازم مثل حضانت ؛مهریه؛ نفقه با هر دو آنان یا یکی از آنان به صحبت می نشیند اگر زوجین در این خصوص با یکدیگر توافق داشته باشند وکیل دفتر وکالت و مشاوره فانوس تنها دربازه زمانی 10 الی 20 روزه بدون حضور زوجین کلیه مراحل طلاق توافقی را طی خواهد کرد.

مطالب بیشتر : وکیل برای تقسیم و تفکیک و افراز 

مراحل گام به گام برای  گرفتن طلاق توافقی توسط وکیل :

 • توافق زوجین یا داشتن وکالت در طلاق
 • تماس و مراجعه حضوری به دفتر وکالت و مشاوره فانوس
 • ثبت نام در سامانه ای به نام سامانه ثنا
 • بدون حضور زوجین
 • تحویل مدارک به وکیل
 • ثبت دادخواست طلاق
 • مراجعه به دادگاه و شعب شورای حل اختلاف
 • مراجعه زوجه برای انجام آزمایشات بارداری و بکارت
 • و در نهایت ثبت طلاق

چطور به دفتر وکالت و مشاوره فانوس اعتماد کنیم ؟

با توجه به ورود افراد غیر حرفه ای به حوزه وکالت و آسیب دیدن برخی از مردم جامعه از سوی همین افراد سودجو این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که چطور باید به وکیل یا دفتر وکالت قفانوس اعتماد کنیم در پاسخ وکیل برای گرفتن طلاق توافقی توضیح می دهد که : امروزه با توجه به پیشرفتی که در حوزه فضای مجازی شده ممکن است افرادی نیز باشند که قصد کلاهبرداری داشته باشند اما همه افراد را نمی توان به یک چشم دید برای اعتماد به دفتر وکالت و مشاوره فانوس بهترین راه مراجعه حضوری به دفتر و برقراری جلسات مشاوره حضوری و مشاهده مجوزهای قانونی مربوطه است و جا دارد که بگوییم ما یک موسسه نیستیم و تمامی کارها توسط یک وکیل متخصص در امور خانواده اعم از ارث و انحصار وراثت و طلاق توافقی صورت می پذیرد.

برای طلاق توافقی زوجین بر سر چه مسائلی باید توافق داشته باشند؟

از جمله مسائل مهمی که زوجین باید بر سر آن توافق داشته باشند مهریه ؛نفقه؛حضانت فرزندان ؛استرداد جهیزیه و هدایایی که هر یک از طرفین به طرف مقابل اعطا نموده است برای انجام طلاق توافقی نیازبه توافق بر سر این مسائل است.

موکل در طلاق توافقی چه زمانی باید حضور پیدا کند؟

زوجین یا یکی از آنان برای انعقاد قرارداد وکالت فقط یکبار می تواند به دفتر وکالت و مشاوره فانوس مراجعه نماید اما این امکان برای افرادی که قصد مراجعه حضوری به دفتر وکالت ما را ندارند نیز وجود دارد و این افراد با توجه به راهاندازی سامانه ثنا و ثبت نام الکترونیک قرارداد وکالت می توانند حتی یکبار هم به دفتر ما مراجعه ننمایند و مدارک را برای ما واتساپ کنند.

وکیل برای گرفتن طلاق توافقی

آیا نیاز به حضور زوج با داشتن حق طلاق وجود دارد؟

در صورتی که وکالت در طلاق شخصی داشته باشد و کامل و جامع نیز باشد نیازی به حضور زوج در هیچ مرحله ای نمی باشد و در این خصوص با وکیل برای طلاق توافقی می توانید مشاوره نلفنی و واتساپی بر قرار نمایید.

تکلیف پرداخت مهریه در طلاق توافقی چه می شود ؟

دریافت و پرداخت مهریه در امر طلاق توافقی کاملاً بستگی به توافق آقا و خانم یعنی زوجین دارد یعنی می توان مهریه را به طور کامل پرداخت نمود و یا بخشی از آن را پرداخت کرد یا اصلاًتوافق شود که مهریه پرداخت نشود.

برای ثبت وکالت ایرانیان مقیم خارج از کشور چه کاری باید انجام شود؟

ثبت وکالتنامه برای ایرانیان مقیم خارج از کشور از طریق سامانه ثنا و سامانه میخک امکان پذیر است و در این خصوص می توانید اطلاعات و مشاوره رایگان را با وکیل دفتر وکالت و مشاوره فانوس برای گرفتن طلاق توافقی داشته باشید.

آیا امکان رجوع از طلاق یا توافقات طلاق توافقی وجود دارد؟

در روند پیگیری برای طلاق توافقی همیشه این سوال برای موکلین وجود دارد آیا می توانم از این توافقی که شده پشیمان شوم و ما در پاسخ می گوییم تا لحظه امضا شدن سند ازدواج و ثبت طلاق هر کدام از زوجین این حق را دارند که از طلاق منصرف شوند و همچنین می توانند در خصوص توافقاتی که کرده اند نیز تصمیم گیری مجددی داشته باشند و برای اینکه امکان رجوع از آن نباشد هر یک از توافقات طرفین باید ثبت شوند و اگر مکتوب شود دیگر امکان رجوع وجود ندارد.

گواهی عدم امکان سازش چیست؟

برای صدور طلاق توافقی نیاز است که زوجین به جلسات مشاوره بهزیستی معرفی شوند تا جلسات مشاوره قبل ازطلاق برگزار شود تا شاید بتوان از پاشیده شدن زندگی مشترک آن دو جلوگیری به عمل آید اما اگر با گذراندن این دوره باز هم زوجین توافق و سازش نکنند گواهی عدم امکان سازش صادر می گردد که اعتبار آن  3 ماه است یعنی زوجین برای ثبت طلاق و مراجعه به دفترخانه از تاریخ صدور گواهی عدم امکان سازش 3 ماه فرصت دارند.

آیا امکان پشیمانی از طلاق توافقی بعد از صدور رای وجود دارد؟

وکیل برای گرفتن طلاق توافقی توضیح می دهد : تا قبل از صدور رای دادگاه هر کدام از زوجین پشیمان شوند رای مذکور صادر نمی شود اما پس از صدور رای طلاق توافقی اگر زوج پشیمان گردد امکان ثبت طلاق توافقی بدون حضور او یا وکیل طلاق توافقی در دفترخانه طلاق وجود ندارد مگر اینکه زن وکالت در طلاق از جانب شوهر داشته باشد.

شرط تنصیف اموال در طلاق توافقی :

تنصیف اموال در طلاق توافقی زمانی صورت می پذیرد که طلاق از طرف آقا و به دلیل عدم قصور زوجه در زندگی زناشویی می باشد که در این صورت نصف اموالی که بعد از ازدواج خریداری شده و به نام زوج است به خانم واگذار می شود اما در طلاق توسط زوجه این موضوع تحقق نمیابد.

بسیاری از زوجین با توافقاتی که با یکدیگر دارند وقتی به دفتر وکالت ما مراجعه می نمایند این موضوع نصف دارایی را مطرح می نمایند و ما نیز سعی میکنیم آن را مکتوب کنیم و این باشرط تنصیف دارایی متفاوت است.

آیا عدم حضور زوجین  در دفترخانه ثبت طلاق نیز ممکن است؟

بعد از اینکه وکیل رای طلاق را دریافت کرد زوجین تا 3 ماه می توانند به دفترخانه برای ثبت طلاق مراجعه مایند و اگر زوجین وکیل برای طلاق توافقی داشته باشند و در وکالت نامه این اختیار به وکیل خود بدهند می تواند به جای طرفین در دفتر ثبت طلاق حضور پیدا کنند.

طلاق توافقی

نظر وکیل برای طلاق توافقی در خصوص بخشش مهریه در ازای حق طلاق :

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران حق طلاق به صورت قانونی در اختیار زوج است و می تواند این حق را در زمان عقد یا بعد از عقد به خانم بدهد در صورتی که قصد بخشیدن مهریه و دریافت حق طلاق را داشته باشید می توانید از وکیل برای طلاق توافقی مشاوره رایگان بگیرید زیرا تنظیم این قرارداد در خصوص بخشیدن مهریه در ازای حق طلاق قطعاً امری تخصصی است و باید به اهل فن سپرده شود.

تکلیف اجرت المثل در طلاق توافقی :

اجرت المثل مزد و پاداشی است که زوجه به دلیل کارهایی که در مکنزل شوهر انجام می دهد و به دستور او می باشد دریافت می نماید در اجرت المثل وضع مالی شوهر ملاک تعیین مبلغ اجرت المثل نیست بلکه با ارجاع امر به کارشناسی حق الزحمه زن مشخص خواهد شد و البته اجرت المثل فقط به زنی تعلق می گیرد که در انجام کارهای منزل قصد تبرع نداشته باشد و به دستور و درخواست شوهر انجام داده باشد و در طلاق توافقی همه چیز تابع توافق زوجین است بنابراین در خصوص اجرت المثل نیز چنانچه زوج هیچ ادعایی نداشته باشد طلاق توافقی بدون پرداخت اجرت المثل صورت  می گیرد ؛گاهی مواقع نیز شوهر به زن وکالت در طلاق می دهد در این صورت زن با مراجعه به وکیل دادگستری می تواند خودش را مطلقه نماید و هم چنین در چنین مواقعی اجرت المثل نیز دریافت نماید البته اگر توافقی در این زمینه صورت نگرفته باشد.

تکلیف حق حضانت فرزندان در طلاق توافقی: 

طبق قانون مادر می تواند حضانت فرزند پسر و دختر را تا سن هفت سالگی بر عهده بگیرد و پس از آن حضانت فرزندان به پدر تعلق می گیرد حضانت فرزند دختر از 9 سالگی و فرزند پسر از 15 سالگی خارج می شود و دراین سن خودشان می توانند تصمیم بگیرند که با مادر یا پدر زندگی کنندو در اختیار و صلاحیت کسی نمی باشد از این رو که حضانت حق و تکلیف است هیچکدام از پدر و مادر نمی توانند از پذیرفتن حضانت امتناع کنند اما اگر  دادگاه تشخیص دهد که پدر و مادر صلاحیت نگهداری را ندارند ممکن است حضانت را از آنان سلب و به جد پدری و یا بهزیستی بسپارد.

و طبق قانون مدنی در صورت ازدواج مادر حضانت از او سلب می شود البته این قانون امری نمی باشد و طرفین می توانند بر خلاف آن توافق کنند و در خصوص طلاق توافقی نیز زوجین باید قبل از هر چیزی در خصوص حضانت فرزندان با یکدیگر به توافق رسیده باشند.

وکیل برای گرفتن طلاق توافقی

طلاق توافقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور : 

طبق قوانین کشور ایران ایرانیان در هر کشوری باشند از لحاظ احوال شخصیه که همان ارث ؛نسب؛طلاق؛ ازدواج است مطابق قوانین کشور خود باید عمل کنند در غیر این صورت از لحاظ حقوقی هیچ اعتباری ندارد ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند از طریق سامانه ثنا یال سامانه میخک به وکلای پایه یک دادگستی وکالت دهند تا بعد از تایید سفارت وکیل بتواند وکالت نامه را از امور خارجه دریافت کند و امور طلاق توافقی را انجام دهد.

با ارائه وکالت به وکیل چقدر نیاز به حضور زوجین است؟

در صورتی که زوجین وکیل طلاق توافقی متخصص داشته باشند نیازی به حضور و مراجعه و پیگیری آنان در هیچ مرحله ای وجود ندارد و منظور از حضور یعنی حضور در جلسات شعب دادگاه و شورای حل اختلاف است.

اگر زوجین در صورت اختلاف با یکدیگر در یکجا و یک شهر زندگی نکنند امکان طلاق وجود دارد؟

بله هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد هر یک از زوجین می توانند با برگزاری جلسه و تماس آنلاین و تلفنی مشاوره با وکیل برای طلاق توافقی در این خصوص داشته باشند تا راهکار مناسب خود را در این مورد پیدا کنند و توجه داشته باشید طبق قانون حمایت خانواده زوجه می تواند برای اقدام در دادگاه محل سکونت خویش نیز اقدام کند.

وکیل برای گرفتن طلاق توافقی

طلاق توافقی در دوران عقد :

وکیل برای گرفتن طلاق توافقی توضیح می دهد: منظور از دوران عقد یعنی بین زوجین صیغه عقد جاری شده است اما بنا به دلایلی زوجین هنوز با یکدیگر در زیر یک سقف مشترک زندگی نمی کنند و چه بسیار پرونده هایی که شاهد آن بوده ایم که زوجین هنوز زیر یک سقف مشترک نرفته و تقاضای طلاق توافقی داشته اند در این خصوص هم هیچ فرقی نمی کند زوجین باید در خصوص مهریه و نفقه با یکدیگر توافق داشته باشند و اگر تمایل به داشتن وکیل برای گرفتن طلاق توافقی داشته باشند می توانند با دفتر وکالت و مشاوره فانوس در ارتباط باشند.

دفتر وکالت و مشاوره فانوس چه اقداماتی برای موکلین انجام می دهد؟

 • مشاوره تلفنی و واتساپی با وکیل متخصص
 • جلسه حضوری با وکیل متخصص طلاق توافقی
 • تنظیم دادخواست بدوی
 • تنظیم توافق نامه طلاق بر اساس توافقات زوجین
 • تنظیم قرارداد وکالت
 • پیگیری مدام پرونده
 • ارجاع پرونده به شعب دادگاه خانواده
 • دریافت دادنامه طلاق
 • ثبت و اجرای صیغه طلاق

 

توصیه وکیل دفتر وکالت و مشاوره فانوس :

همه ما می دانیم که در زندگی مشترک اختلاف عقیده و سلیقه وجود دارد و این امری طبیعی است و گاه به ناچار ازدواجی به طلاق می انجامد و همه ما کم و بیش این موضوع را برای یکی از اقدوام و بستگان نزدیک خود مشاهده کرده ایم متاسفانه امروزه عشق و علاقه  زوجین به بکدییگر فقط از روی ه.ا و هوس می باشد و سعی و تلاشی برای حفظ و نگهداری زندگی مشترک خود ندارند در گذشته کم تر شاهد همچنین مسائلی بوده ایم اما امروزه امری طبیعی جلوه می نماید همین موضوع طلاق توافقی است در گذشته بین زوجین اگر اختلافی نیز به وجود می آمد اطرافیان سعی و تلاش می کردند تا از پاشیده شدن زندگی مشترک دو نفر جلوگیری نمایند اما امروزه با توجه به مشکلات پیچیده ی که در زندگی هر یک از افراد وجود دارد کم تر کسی به فکر دیگری است تا با راهنمایی و مشاوره خود از طلاق جلوگیری کند اما تمامی مسائل گفته شده گاهی مواقعه راهی برای ادامه دادن وجود ندارد که توصیه می شود لااق از مشورت .و کمک یک وکیل متخصص بهره بگیرید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 13 =