وکیل متخصص انحصار وراثت:

داشتن یک وکیل خوب و باتجربه برای پرونده های حقوقی از جمله طلاق در طول جریان پرونده های حقوقی قطعٱ تاثیر مثبت خواهد داشت .

برای یافتن یک وکیل انحصار وراثت   علاوه بر پرس و جو و مشاوره از دوستان و آشنایان که تجربه مشابهی داشته اند یک راه مناسب است البته امروزه با پیشرفت فناوری و اطلاعات کمک گرفتن از سایت های گوگل هم در بسیاری از موارد راهگشا است.

آیا برای انحصار وراثت باید از وکیل انحصار وراثت استفاده کرد؟

 وکیل انحصار وراثت در تهرانسر توضیح می دهد،پاسخ این سوال قطعٱ منفی است در صورتی که هر یک از وراث توانایی انجام امور انحصار وراثت را داشته باشند یا بین وراث هیچ اختلافی نباشد ، یا هر یک از وراث آگاهی کامل از قوانین ارث داشته باشند نیازی به وکیل انحصار وراثت ندارند ، ولی اگر هر یک از شرایط بالا را وراث نداشته باشند به دلیل سیر ادارای پیچیده در کشور ما بهتر است از وکیل انحصار وراثت استفاده شود.

ویژگی یک وکیل خوب:

یک وکیل خوب و با تجربه علاوه بر پروانه وکالت باید ویژگی های داشته باشد مثلٱ از نظر اخلاقی و حرفه ای فرد شایسته ای باشد و بتواند با روابط عمومی بالا و قوی در راستای دفاع از حقوق موکل خویش گام بردارد.

⚖️مهم ترین ویژگی یک وکیل خوب امانت داری آن فرد است همانطور که یک پزشک محرم اسرار بیماران خود می باشد یک وکیل خوب هم باید از چهارچوب اخلاقی و حرفه ای خاصی تبعیت کند. 

 

⚖️وکیل دادگستری خوب همانند یک پزشک باید مسائل پیش رو را به موکل خود بیان کند و نباید به او امید واهی بدهد و باید واقعیت امر را به موکل خویش تشریح دهد و تلاش کافی و وافی خود را در این راستا انجام دهد تا از حقوق تضییع شده موکل خویش دفاع کند. 

⚖️وکیل خوب دادگستری باید با آگاهی کامل از قوانین اعم از قوانین قدیمی و جدید و با استفاده از مهارت  و علمی که بدست آورده باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا از حقوق موکل خود دفاع کند.

⚖️وکیل خوب باید از هر اقدامی که باعث صدمه زدن به شرافت و حیثیت اجتماعی موکل خویش می گردد اجتناب کند .

 وکیل انحصار وراثت در تهرانسر

⚖️یک وکیل خوب باید با مهارت و دانشی که دارد از قلب واقعیت جلوگیری کند و با کمک کردن به قاضی پرونده به کشف واقعیت نائل شود.

 

⚖️یک وکیل خوب اگر بتواند باید در صدد اصلاح رابطه بین دو طرف دعوا شود و تمام تلاش خود را انجام دهد که بین طرفین فصل خصومت کرده و تا حد امکان از تضییع حقوق کسی جلوگیری نماید.

بیشتر بدانید: وکیل تخلیه

چرا باید از وکیل انحصار وراثت استفاده کنیم؟

داشتن وکیل انحصار وراثت در تهران و کرج به همه وراث می تواند کمک شایانی بنماید ، از تنش و اختلافی که بین وراث ممکن است پیش آید جلوگیری می نماید با داشتن وکیل انحصار وراثت هر چه سریع تر می توان پیگیر مراحل اداری این گواهی شد .

مراحل انحصار وراثت چیست؟

ابتدا وراث باید در سامانه ثنا ثبت نام نمایید  ، سپس رمز عبور شخصی را دریافت می نمایید  و سپس دادخواست را ثبت نمایید  و از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به شورای حل اختلاف ارجاع می شوید .

مدارک مورد نیاز انحصار وراثت :

استشهادیه

شناسنامه متوفی

شناسنامه وراث

عقدنامه ( در صورت ازدواج )

احیانٱ وصیت نامه رسمی

آیا گرفتن وکیل انحصار وراثت اجباری است؟

 وکیل انحصار وراثت در تهرانسر توضیح می دهد،اگر بین وراث هیچ اختلافی نباشد یا به یکدیگر اعتماد کافی داشته باشند هیچ نیازی به اعطای وکالت از سوی وراث نمی باشد.

هزینه وکیل برای انحصار وراثت :

هزینه وکیل برای انحصار وراثت دومیلیون و نهصد هزار تومان است که نصف آن ابتدا و نصف دیگر بعد از صدور رای و اخذ گواهی انحصار وراثت اخذ می گردد.

چرا هزینه انحصار وراثت نسبت به وکلای دیگر کم تر است؟

ما در دفتر وکالت و مشاوره حقوقی فانوس سعی بر این داشته ایم با پایین آوردن حق الوکاله تعداد اخذ پرونده هایمان را افزایش دهیم و سود ما در تعداد پرونده هایی است که اخذ میکنیم.

کاربرد انحصار وراثت چیست؟

همانطور که می دانیم اخذ گواهی انحصار وراثت قبل از هرکاری برای وراث الزامیست ، مثلٱ ورثه ای که می خواهند تقسیم اموال کنند یا سهم الارث خود را بفروشند قبل از هرکاری باید گواهی انحصار وراثت اخذ کنند.

آیا سهم الارث و یا تقسیم ارث مادر متفاوت است ؟

وکیل انحصار وراثت پاسخ می دهد، نمی دانیم منشأ این اطلاعات غلط از کجاست تقسیم سهم مادر با پدر هیچ تفاوتی ندارد بلکه سهم پسر ۲برابر دختر است.

 

تفاوت حصر وراثت با انحصار وراثت :

شاید برای عده ای سوال باشد که گواهی حصر وراثت با انحصار وراثت متفاوت است باید بگوییم که این دو لفظ هر دو به یک معنا می باشند بلکه هیچ تفاوتی از لحاظ ماهوی و عملی با یکدیگر ندارند برخی از کلمه حصر وراثت و برخی از کلمه انحصار وراثت استفاده می نمایند.

بعد از انحصار وراثت چه باید کرد؟

در پاسخ به این سوال که بعد از انحصار وراثت چه باید کرد باید بگوییم انحصار وراثت تنها وراثین متوفی و میزان سهم هریک را مشخص می نماید و پس از اخذ آن اگر هیچ اختلافی وراث نداشته باشند با توافق همه وراث می توانند اقدام به فروش یا اداره اموال متوفی بنمایند.

مشکلات انحصار وراثت : 

در خصوص مشکلات این گواهی  در جامعه امروزی این است که ممکن است بین وراث برای اخذ  انحصار وراثت اختلاف باشد یا در ارئه مدارک خود همکاری نکنند که در این صورت نیز نگران عدم همکاری نباشید 

سامانه انحصار وراثت: 

بعضی از کاربران سوالات زیادی در خصوص سامانه اخذ این گواهی  دارند که آیا سامانه ای برای انحصار وراثت وجود دارد ، در پاسخ باید بگوییم که سامانه ای خاص برای این امر اختصاص داده نشده است بلکه همان سامانه ثنا است که خواهان باید در آن ثبت نام نماید و یک کد به عنوان رمز عبور شخصی به آن فرد اعطا می گردد.

مراحل گام به گام انحصار وراثت چیست؟

 وکیل انحصار وراثت در تهرانسر   توضیح می دهد، گام اول برای درخواست این گواهی  این است که وراث به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه و در سامانه ثنا ثبت نام می نمایند.

آیا داشتن وکیل انحصار وراثت اجباری است ؟

پاسخ این سوال منفی است هر کسی که توانایی انجام امور ادارای را داشته باشد نیازی به اخذ وکیل ندارد اما گاهی اوقات بین وراث اختلاف است که پیشنهاد می شود از فرد سومی استفاده گردد.

آیا با گواهی انحصار وراثت محدود می توانیم خانه پدری خود را منتقل کنیم؟

 پاسخ به این سوال نیز داده شده است ،خیر تنظیم سند رسمی انتقال چه در مورد مال منقول و چه غیر منقول با انحصار وراثت محدود میسر نمی باشد اما اگر مبایعه نامه عادی باشد و در جایی ثبت رسمی نشده باشد بله می توانید انتقال بدهید زیرا استعلام در مورد اسناد عادی صورت نمی گیرد.

ما ۱۰برادر و خواهر هستیم همه به برادر بزرگ تر وکالت برای انحصار وراثت داده ایم آیا این  امکان پذیر است که انحصار وراثت را انجام دهد؟

برای گرفتن انحصار وراثت تنها اقدام یکی از وراث کفایت می کند و اگر او انحصار وراثت را بگیرد باقی وراث نیز می توانند استفاده کنند و نیازی به اعطای وکالت نمی باشد.

آیا در خواست المثنی برای انحصار وراثت ممکن است؟

هرگاه گواهی مذکور مفقود شود هر ذینفعی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف درخواست المثنی بدهد.

آیا انحصار وراثت همان تقسیم اموال است؟

خیر گواهی نامبرده با تقسیم اموال متفاوت است وقتی از شورای حل اختلاف گواهی صادر شود فقط وراث متوفی و میزان سهم الارث هر یک مشخص می گردد و صحبتی از تقسیم اموال نمی شود.

آیا دریافت انحصار وراثت دارای مدت است؟

خیر مدتی برای دریافت گواهی انحصار وراثت وجود ندارد اما بهتر است در اولین فرصت گواهی مذکور اخذ گردد.

آیا کسی می تواند وراث خود را از ارث محروم کند؟

این اصطلاح کاملٱ غلط است که جا افتاده هر فردی می تواند وراث خود را از ارث محروم کند بلکه هر شخصی برای زمان بعد از فوت خود فقط تا یک سوم اموال خودش را می توان. وصیت کند و به هیچ وجه امکان محروم کردن از ارث وجود ندارد.

مالیات بر ارث نسبت به اموال شخصی که در خارج از کشور قرار دارند چطور محاسبه می شود؟

اگر اموالی از شخصی در خارج از کشور باقی بماند مالیات بر ارثی که به آن اموال تعلق می گیرد به نرخ ۱۰% ارزش واقعی اموال است.

(برای گرفتن وکیل انحصار وراثت در تهران و کرج با دفتر وکالت و مشاوره فانوس در ارتباط باشید.)